NOWA ODMIANA PSZENICY W OFERCIE - 2022.

 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów wprowadziliśmy do oferty handlowej nową odmianę pszenicy ozimych polskiej hodowli:

Euforia (grupa E/A)

 

Laureat konkursu TERAZ POLSKA.

Nowa, wpisana do rejestru 2018 roku, polska odmiana pszenicy ozimej, która gromadzi na niespotykaną dotąd skalę pozytywne cechy użytkowe.

 

Jako odmiana dedykowana do uprawy w rejonie Europy środkowej, wschodniej i północnej charakteryzuje się zimotrwałość na poziomie 6, dzięki czemu znajduję się ona na szczycie tabeli zimotrwałych odmian.

 

Bardzo dobrze radzi sobie z najważniejszymi chorobami występującymi w pszenicach. Wyróżnia się zwłaszcza odporność na choroby podstawy źdźbła, które są szczególnym zagrożeniem przy uprawie pszenicy w wadliwym płodozmianie (z dominacją zbóż).

 

Cechy jakościowe ziarna EUFORII wskazuje, że mamy do czynienia z pszenicą, której bliżej do najwyższej klasy jakościowej E (elitarnej) niż klasy A. 

 

Stanowi doskonałą podstawę dla uzyskania wysokich plonów o bardzo dobrej jakości przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka związanego z wymarznięciami, nasileniem presji chorób oraz innymi niekorzystnymi czynnikami (wyleganie, porastanie ziarna, itp.).

 

Pszenica będzie dostępna do sprzedaży po uzyskaniu wymaganych świadectw kwalifikacji.

 

Odmiana wyhodowana przez Hodowla Roślin STRZELCE Sp. z o.o., więcej informacji na stronie firmy hodowcy: 

 

Polityka Prywatności i Pliki Cookies.

HRSnowidza wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie naszych stron, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czytaj więcej…

Zrozumiałem